Badaczki z UŚ laureatkami konkursu MINIATURA 6

10.11.2022 - 13:37 aktualizacja 24.11.2022 - 13:54
Redakcja: OO
Tagi: granty

Narodowe Centrum Nauki opublikowało ostatnią listę rankingową konkursu MINIATURA 6. Celem jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania przyszłego projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach Narodowego Centrum Nauki lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. Grant można było otrzymać na badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.

Do finansowania zostały zakwalifikowane cztery działania naukowe osób z Uniwersytetu Śląskiego.

Lista laureatów z UŚ

• dr Paulina Trybek z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych – staż naukowy: „Badanie własności sygnałów przewodnictwa w kanałach BK metodą Empirycznej Analizy Modów”,
  • dr hab. Marta Tomczok, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego – badania wstępne/pilotażowe: „Wystawy i fabulacje spekulatywne na temat przeszłości i przyszłości węgla wobec kultury dekarbonizacji: zebranie wywiadów z artystami oraz kuratorami”,
  • dr Michalina Ilska z Wydziału Nauk Społecznych – badania wstępne/pilotażowe: „Rola filmu informacyjnego w redukowaniu lęku przed cięciem cesarskim u kobiet w okresie okołoporodowym”,
  • dr Anna Kołodziej-Zaleska z Wydziału Nauk Społecznych – badania wstępne/pilotażowe: „Zaburzenia snu w ciąży: wpływ na zdrowie psychiczne matki i niemowlęcia”.

Pełna lista dofinansowanych projektów znajduje się na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Otwarta książka/Open book

Fot. Jonas Jacobsson on Unsplash