CINiBA i Szkoła Filmowa UŚ na mapie przełomowych polskich realizacji architektonicznych

18.03.2024 - 09:10 aktualizacja 21.03.2024 - 09:39
Redakcja: OO

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znalazły się na mapie przełomowych realizacji współczesnej polskiej architektury „Mozaika lokalnych tożsamości”.

Mapa, stworzona przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, prezentuje blisko 100 przykładów obiektów architektonicznych i rozwiązań przestrzeni wspólnych, powstałych po 1989 roku w 57 polskich miastach. Celem mapy jest popularyzowanie lokalnej różnorodności.

„Mozaika lokalnych tożsamości” dostępna jest w formie elektronicznej na stronie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. W najbliższym czasie będzie można otrzymać ją również w CINiB-ie w wersji drukowanej.

budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej | fot. Julia Agnieszka Szymala

Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego/Krzysztof Kieślowski Film School

Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego | fot. Krzysztof Szlapa