Debata na temat przyszłości Puszczy Białowieskiej

16.03.2016 - 16:47 aktualizacja 16.03.2016 - 16:47
Redakcja: admin

Pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ – prof. dr hab. Piotr Skubała, dr hab. Anna Orczewska, prof. dr hab. Barbara Tokarska-Guzik i dr hab. prof. UŚ Adam Rostański uczestniczyli w konferencji naukowej pt. „Puszcza Białowieska – mity, fakty i przyszłość” współorganizowanej przez Ministerstwo Środowiska. Celem konferencji, która odbywała się 12 marca 2016 roku w gmachu Senatu RP w Warszawie i 13 marca na terenie Puszczy Białowieskiej, była ocena stanu zasobów przyrodniczych zagospodarowanej części Puszczy Białowieskiej, objętej różnymi formami ochrony.

W odniesieniu do planowanych działań na obszarze Puszczy Białowieskiej, a w szczególności do propozycji kilkukrotnego podwyższenia poziomu pozyskania drewna w stosunku do obowiązującego planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Białowieża, w styczniu 2016 roku Rada Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wyraziła negatywną opinię.

Relacja z przebiegu marcowej debaty dostępna jest na stronie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska: www.wbios.us.edu.pl.