Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
doktorant
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Exchange Program to the US for Polish Citizens 2023/2024

25.10.2022 - 11:19 aktualizacja 25.10.2022 - 11:20
Redakcja: dianapasek
Tagi: exchange, fundacja, program, stypendium

Szanowni Państwo,

do 15 listopada trwa nabór do programu „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej. W programie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie w ramach wybranej przez siebie dyscypliny, które wykorzystają w pracy i podczas studiów po powrocie do Polski. Każdego roku przyznajemy stypendia i granty o łącznej wartości przekraczającej 400 000 USD. Otrzymuje je corocznie około czterdziestu osób.

W ramach programu „Exchange to the US” możliwe są różne formy wsparcia:
•    stypendium Fundacji Kościuszkowskiej dla naukowców, ekspertów i artystów – na  badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy,
•    granty Fundacji Kościuszkowskiej dla pracowników naukowych oraz profesjonalistów i artystów – na badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 9 miesięcy,
•    stypendia dydaktyczne Fundacji Kościuszkowskiej – umożliwiają pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do dziesięciu miesięcy. Zajęcia powinny dotyczyć tematyki polskiej kultury i języka. Stypendyści mogą jednocześnie kontynuować swoje badania przebywając na tej ścieżce stypendialnej.

Uprzejmie prosimy o pomoc w dotarciu z informacją o programie do potencjalnych kandydatów, którzy chcą rozwijać się naukowo lub artystycznie w  Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2023-2024. Zachęcamy do przesłania informacji prasowej do osób lub organizacji oraz opublikowania gotowych materiałów promocyjnych na Państwa stronie internetowej i kanałach social media.

Kto może aplikować o stypendium?

O stypendium mogą ubiegać się obywatele Polski lub posiadacze Karty Polaka mieszkający stale na terenie Rzeczypospolitej, bez względu na płeć, rasę, niepełnosprawność, orientację seksualną, wyznanie czy wiek.
Kandydaci muszą mieć ukończone studia magisterskie przed rozpoczęciem programu. Powinni także być w stanie komunikować się w języku angielskim w stopniu pozwalającym na czynne uczestnictwo w rozmowach, zajęciach i wydarzeniach prowadzonych w języku angielskim. Stypendia są częściej przyznawane kandydatom realizującym studia doktoranckie lub bardziej doświadczonym pracownikom naukowym.

Nie ma żadnych wymogów, jeśli chodzi o obszar zainteresowań, w obrębie którego kandydat chce prowadzić badania – liczy się pasja i oryginalny pomysł badań.

Rekrutacja do programu trwa do 15 listopada 2022 r. Zapraszamy!

W załączniku znajdą Państwo wszystkie niezbędne materiały, gotowe do wykorzystania. Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy na stronę https://www.thekf.org/kf/scholarships/exchange-us/ oraz do kontaktu mailowego: exchangetotheus@thekf.org

Z góry dziękujemy za wsparcie w popularyzacji programu i trzymamy kciuki za wszystkich aplikujących!

Z pozdrowieniami

Zespół The Kosciuszko Foundation

The Kosciuszko Foundation, Inc. 

Warsaw Office

Kopernika 11/8, 00-359 Warszawa

Tel: (22) 621 7067

New York City Office:

15 E 65th Street, New York, NY 10065

Tel: (212) 734 2130

www.thekf.org

return to top