Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Dr Margret Grebowicz, prof. UŚ laureatką stypendium Marc Sanders Foundation

12.01.2022 - 13:11 aktualizacja 19.04.2022 - 09:43
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Dr Margret Grebowicz, prof. UŚ z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została laureatką stypendium Marc Sanders Foundation. Badaczka będzie realizowała staż w magazynie „The New Yorker” w sekcji dziennikarstwa naukowego w kategorii media i filozofia. Jest to amerykański tygodnik społeczno-polityczny, w którym można znaleźć m.in. reportaże i komentarze dotyczące przede wszystkim życia społecznego, kulturalnego i politycznego, a także teksty poświęcone kulturze popularnej.

Inicjatywa Marc Sanders Foundation ma na celu zwiększenie obecności filozofii w mediach drukowanych oraz audiowizualnych poprzez szkolenie filozofów w zakresie pisania i tworzenia treści skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Stypendyści zostali wybrani spośród 264 kandydatów. Komisja selekcyjna składała się z filozofów akademickich i specjalistów z branży medialnej.

Dr Margret Grebowicz, prof. UŚ pracuje na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Rozprawę doktorską obroniła w Emory University, gdzie jednym z jej mentorów był Jean-François Lyotard. Wykładała w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Rosji. Jest autorką takich publikacji, jak: Mountains and Desire: Climbing vs. The End of the World, Whale Song, The National Park to Come, Why Internet Porn Matters oraz Beyond the Cyborg: Adventures with Donna Haraway, a także wielu artykułów poświęconych wyobraźni środowiskowej, płci kulturowej i seksualności, dziczy, studiów nad zwierzętami oraz filozofii francuskiej po 1968 roku.

Otwarta książka/Open book

Fot. Jonas Jacobsson on Unsplash

return to top