Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Drużyna UŚ w finale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej

23.05.2024 - 15:34 aktualizacja 28.05.2024 - 09:51
Redakcja: OO

Od 16 do 19 maja 2024 roku odbywały się zawody, podczas których drużyna piłkarek ręcznych z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wywalczyła awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej.

Mecze turnieju półfinałowego zostały zorganizowane w Siemianowicach Śląskich przez AZS UŚ. W klasyfikacji końcowej półfinału drużyna z UŚ zajęła drugie miejsce, tuż za zawodniczkami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W turnieju wzięły udział reprezentantki 15 uczelni z całej Polski.

Zawodniczki naszej uczelni wyróżniały się na boisku walecznością i zaangażowaniem. Bramkarka Oliwia Wolak została uznana za najlepszą bramkarkę turnieju, a Dominika Krzysteczko za najlepszą strzelczynię.

Po tak udanym starcie zespół z UŚ przygotowuje się do turnieju finałowego, który odbędzie się w Opolu 6–9 czerwca 2024 roku.