Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Międzynarodowa konferencja naukowa „Jan Patočka i inni…”

06.04.2017 - 14:22, update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

„Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury” to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, która odbywać będzie się 2 i 3 czerwca 2017 roku w Katowicach. Tematyka spotkania obejmuje zagadnienia związane ze społeczeństwem czeskim, jego przeszłością i teraźniejszością.

Konferencja organizowana przez Samorząd Studiów Doktoranckich Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności będzie okazją do dyskusji na temat koncepcji Europy Środkowej, dziedzictwie kulturowym Czech oraz znanych postaciach. Punktem odniesienia będzie problematyka: dziejów i świata naturalnego oraz Europy, narodu, cywilizacji, wojny, którą w swoich rozprawach i esejach zajmował się czeski filozof i dysydent, sygnatariusz deklaracji i rzecznik Karty 77 – Jan Patočka. Wykłady eksperckie wygłoszą Ivan Chvatík z praskiego Centrum Badań Teoretycznych oraz prof. Zdzisław Krasnodębski.

Obrady prowadzone będą w Sali Marmurowej w gmachu Sejmu Śląskiego (Katowice, ul. Jagiellońska 25) oraz w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności (Katowice, ul. Wincentego Pola 38, przy KWK Wujek).

Program konferencji (pdf)

return to top