Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Uniwersytet Śląski wyróżniony nagrodą „Firma z Jakością”

23.04.2018 - 09:12, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

Uniwersytet Śląski został laureatem nagrody specjalnej „Firma z Jakością” przyznanej przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Uczelnia została doceniona za kontynuowanie najlepszych tradycji nauki europejskiej, przyczynianie się do rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce oraz wzmacnianie pozycji polskich uczelni na arenie międzynarodowej. Statuetkę odebrał JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk podczas jubileuszowej gali, która odbyła się  21 kwietnia 2018 roku w Zabrzu.

Wyróżniające się firmy z regionu zostały nagrodzone także w kategoriach: „Firma z Przyszłoscią”, „Wiarygodny Lider Biznesu”, „Firma Rodzinna”, „Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła” i „Rzemieślniczy Mikrofon”. Wybrano ponadto najlepszego rzemieślnika w regionie oraz wręczono „Szablę im. Jana Kilińskiego” za szczególne zasługi dla rzemiosła  polskiego. Dotychczas w ciągu ponad 20 lat wyróżnionych zostało ponad 450 przedsiębiorstw. Przyznawane przez Izbę nagrody są wyrazem docenienia działalności i innowacyjności firm, ich wysokiej jakości i dążenia do ciągłego rozwoju.

Katowicka Izba Rzemieślnicza powstała w czerwcu 1922 roku i jest najstarszą, a jednocześnie największą organizacją samorządu gospodarczego w regionie. Potwierdziła kwalifikacje ponad 400 tysięcy osób, zrzeszone w niej organizacje terytorialne oraz przedsiębiorstwa zapewniają ponad 30 tysięcy miejsc pracy.

Statuetka dla Uniwersytetu Ślaskiego – „Firmy z Jakością”Dyplom dla Uniwersytetu Śląskiego

JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk w gronie laureatów  JM Rektor UŚ prof. dr hab. odbiera nagrodę dla uczelni w kategorii „Firma z Jakością”
Fot. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach

 

return to top