Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Laureaci Laurów Studenckich 2015

21.04.2016 - 10:05 update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego już po raz dziewiąty wręczył Laury Studenckie – nagrody środowiskowe przyznawane osobom, organizacjom oraz instytucjom, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju i upowszechnienia kultury akademickiej. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 kwietnia 2016 roku w Kinoteatrze Rialto.

Laureatem nagrody honorowej za całokształt pracy na rzecz rozwoju akademickości w regionie został JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, natomiast promotorem kultury studenckiej – Henryk Grzonka, dziennikarz Polskiego Radia Katowice. Studenckim wydarzeniem roku okazał się przegląd filmowy „czASkina”, a organizacją przyjazną studentom – CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka). W drodze głosowania wybierany jest również pracownik uczelni, którego studenci darzą szczególną sympatią. Nagrodę w kategorii przyjaciel studenta otrzymał dr Bartosz Kucia z Wydziału Prawa i Administracji.

Laureatom w poszczególnych kategoriach wręczone zostały okolicznościowe statuetki. Galę patronatem honorowym objął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wieczór uświetnił występ zespołu Coffee Experiment. 


Wspólne zdjęcie laureatów nagród środowiskowych -  Laur Studencki 2015 Fot. Grzegorz Adamek

 

Zdjęcie z gali wręczenia nagród. Na fotografii JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś oraz dyrektor CINiBA prof. Dariusz Pawelec

Fot. dr Magdalena Ochwat 

return to top