Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

XII Forum Nowej Gospodarki

25.05.2017 - 15:10 update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

9 czerwca 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się XII edycja Forum Nowej Gospodarki – ponadregionalnej inicjatywy skupiającej się na rozwoju innowacyjnych technologii w województwach śląskim i małopolskim przez organizację spotkań i dyskusji panelowych promujących wymianę doświadczeń pomiędzy liderami gospodarki, nauki oraz administracji.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Gospodarka niskoemisyjna szansą dla województw śląskiego i małopolskiego”, a wśród szczegółowo omawianych tematów znajdą się: rozwój firm i nowych miejsc pracy, inteligentne miasta, klastry energetyczne, działania na rzecz poprawy jakości powietrza i przeciwdziałania zmianom klimatu na poziomie lokalnym, budynki efektywne energetycznie i narzędzia pomiaru zanieczyszczenia powietrza.

Głównym tematem rozmów będzie ograniczanie niskiej emisji oraz próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak dzisiejszy problem zmienić w szansę dla gospodarki Śląska i Małopolski. W programie wydarzenia zaplanowano też rozmowy o przyszłości budownictwa, warsztaty dotyczące zrównoważonego rozwoju miast, a także polsko-niemieckie spotkania przedsiębiorców oraz rodzinny piknik z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów.

Organizatorem Forum Nowej Gospodarki jest Marszałek Województwa Śląskiego we współpracy z przedstawicielami świata nauki – Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Politechniką Śląską oraz otoczenia biznesu – Parkiem Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, Stowarzyszeniem Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych, Euro InnoParkiem.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.forumng.pl.

Plakat promujący 12. edycję Forum Nowej Gospodarki zawierający nazwę wydarzenia i dane organizatorów

return to top