Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

81. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

02.02.2023 - 14:21, aktualizacja 02.02.2023 - 16:34
Redakcja: K.St

plakat informacyjny wydarzenia

7 lutego 2023 roku odbędzie się spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Gil Peñalosa – światowy autorytet w dziedzinie tworzenia demokratycznych i przystępnych mieszkańcom przestrzeni miejskich.
 
Ekspert doradza decydentom i społecznościom na całym świecie, jak tworzyć tętniące życiem miasta i zdrowe społeczności dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci, zdolności i pochodzenia społecznego, ekonomicznego lub etnicznego. Skupia się na projektowaniu i wykorzystywaniu parków i ulic jako wspaniałych miejsc publicznych, a także na promowaniu zrównoważonej mobilności: spacerów, jazdy na rowerze, korzystania z transportu publicznego i nowych zastosowań samochodów. Dwa lata temu znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych urbanistów Planetizen. Jest założycielem i przewodniczącym odnoszącej sukcesy kanadyjskiej organizacji non-profit 8 80 Cities, propagującej tworzenie miejsc przyjaznych zarówno dla ośmio-, jak i osiemdziesięciolatków.
 
Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Na to pytanie postara się odpowiedzieć zaproszony gość.
 
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu online o godz. 18.30 na platformie YouTube lub serwisie Facebook.
 
Organizatorami wydarzenia są: Klub Myśli Ekologicznej, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ oraz Metropolia GZM.
 
Szczegóły spotkania można znaleźć na stronie organizatorów.

return to top