82. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

23.02.2023 - 12:44, aktualizacja 23.02.2023 - 13:13
Redakcja: K.S

7 marca 2023 roku Klub Myśli Ekologicznej organizuje 82. spotkanie pt. „Czas na zieloną, równościową, obywatelską Europę”. Zaproszonym gościem będzie dr Sylwia Spurek.

Dr Sylwia Spurek to radczyni prawna, legislatorka, polityczka oraz feministka. Autorka pierwszego polskiego rządowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W Parlamencie Europejskim pełni funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) i jest członkinią Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE). W latach 2014–2015 wiceszefowa Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu problemu przemocy w rodzinie, równego traktowania i dyskryminacji. W 2022 roku ukazała się książka jej autorstwa pt. „Smród, krew i łzy. Włącz myślenie, bądź zmianą”. Jest weganką.

Wydarzenie będzie można śledzić na kanale YouTube lub facebookowym profilu Klubu Myśli Ekologicznej.

Spotkanie poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego i dr Ryszard Kulik z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.

Wydarzeie organizują Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ. Patronat medialny sprawuje m. in. Gazeta Uniwersytecka UŚ.