Briefing prasowy poświęcony Tygodniowi Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

20.02.2017 - 09:53, aktualizacja 20.02.2017 - 09:53
Redakcja: admin

We wtorek 21 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, sala nr 24) rozpocznie się briefing prasowy poświęcony Tygodniowi Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w którym udział wezmą:

• JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk,
  • komendant wojewódzki Policji w Katowicach insp. mgr Krzysztof Justyński,
  • kierownik Biura Karier UŚ mgr Agnieszka Dunaj,
  • pełnomocnik komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. ochrony praw człowieka młodszy insp. Krzysztof Kazek.

22 lutego obchodzony jest Dzień Ofiar Przestępstw, z którym związany jest trwający w tym roku do 26 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

11 lutego 2005 r. (odnowione 29 października 2014 r.)  zawarto porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Śląską Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, na podstawie którego studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają możliwość odbywania wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw. Punkty te działają w większości miast na terenie województwa śląskiego.