Ceremonia wręczenia Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024

13.07.2022 - 15:18, aktualizacja 16.07.2022 - 17:26
Redakcja: wc-a

W sobotę 16 lipca o godz. 16.00, podczas konferencji EuroScience Open Forum (ESOF) 2022 w Lejdzie (Holandia), odbędzie się ceremonia przekazania Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. To ogromne wyróżnienie dla aglomeracji, regionu i Polski, ponieważ po raz pierwszy zaszczyt ten przypadł miejscowości z Europy Środkowo-Wschodniej.

Ceremonia oficjalnego nadania tytułu nastąpi w Europejskim Mieście Nauki 2022, którym jest Lejda. Otworzy ją Marija Gabriel – europejska komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Wydarzenie odbędzie się w ramach uroczystego zakończenia konferencji EuroScience Open Forum (ESOF).

W ceremonii udział wezmą przedstawiciele władz rektorskich oraz pracownicy wszystkich uczelni Konsorcjum Akademickiego Katowice – Miasto Nauki, a także prezydent Katowic Marcin Krupa, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak. Podczas uroczystości wystąpi Marcin Wyrostek – akordeonista, zwycięzca drugiej edycji programu Mam Talent!

Transmisja z wydarzenia udostępniona zostanie we wpisie dotyczącym konferencji ESOF2022 w Katowicach oraz w aktualnościach na stronie głównej Uniwersytetu Śląskiego.