Debata „Czy Miasto Nauki zmieni Katowice?”

18.12.2023 - 12:32, aktualizacja 18.12.2023 - 14:35
Redakcja: PK

W poniedziałek 18 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink (ul. Teatralna 17a) odbędzie się debata o mieście nauki. Czym jest tytuł Miasta Nauki dla Katowic? Jaka jest rola nauki w mieście i czy nauka może zmieniać miasto? Wszystkie te pytania oraz inne będzie można zadać w trakcie spotkania. Wstęp na debatę nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Uczestnicy debaty:

• dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ, prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. współpracy międzynarodowej i krajowej,
  • dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ, pełnomocniczka ds. współpracy międzynarodowej na Wydziale Nauk Społecznych UŚ,
  • dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego,
  • prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek, kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Debatę poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Katowice – Łukasz Szwej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Zdjęcie przedstawia Rektora UŚ dr hab. Prof Ryszarda Koziołka w trakcie prezentacji projektu Europejskiego Miasta Nauki Katowice