Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Finał Akademickich Mistrzostw Śląska w ergometrze wioślarskim

19.03.2018 - 15:59, aktualizacja 19.03.2018 - 15:59
Redakcja: admin

W sobotę 17 marca 2018 roku w sali gimnastycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się finał Akademickich Mistrzostw Śląska w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięło udział 84 zawodników z siedmiu śląskich uczelni, w tym 21 studentów UŚ.

Drużynowo w rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła reprezentacja UŚ, pokonując Politechnikę Śląską i Uniwersytet Ekonomiczny. Indywidualnie w kategorii lekkiej kobiet II lokatę wywalczyła Klaudia Nowak z Wydziału Nauk Społecznych. W kategorii normalnej zwyciężyła Karolina Zabielska z Wydziału Prawa i Administracji, a brązowy medal zdobyła Karolina Brzegowy z Wydziału Nauk Społecznych.

W rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Politechniki Śląskiej w Gliwicach, drugą lokatę wywalczyli studenci UŚ, a na trzecim miejscu plasował się oddział katowicki Politechniki Śląskiej. Indywidualnie w kategorii lekkiej złoty medal wywalczył Kamil Bednorz z WNS, srebrny – Krzysztof Matyszczak (także z Wydziału Nauk Społecznych). W kategorii ciężkiej pierwsze miejsce zajął Kamil Sławek – student Wydziału Pedagogiki i Psychologii, a trzecie – Jakub Krzywoń z Wydziału Prawa i Administracji.

Trenerem sekcji jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.