Gala Nagrody im. prof. Józefa Pietera

05.10.2023 - 13:59, aktualizacja 11.10.2023 - 13:45
Redakcja: OO

W sobotę 14 października 2023 roku o godz. 17.00 w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego odbędzie się Gala Nagrody im. prof. Józefa Pietera. Uroczystość poprzedzi spotkanie otwarte z osobami nominowanymi do nagrody.

Spotkanie w Kato Science Corner

Tego samego dnia o godz. 15.00 zapraszamy do Kato Science Corner na spotkanie z nauczycielkami i nauczycielem, którzy zostali nominowani do Nagrody im. prof. Józefa Pietera. Podczas wydarzenia, które poprowadzi dziennikarka radiowa red. Ewa Niewiadomska, będzie możliwość poznania osób, których pasję i zaangażowanie doceniła kapituła w tegorocznej edycji konkursu. Spotkanie ma charakter otwarty.

Uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Józefa Pietera

Podczas uroczystości, która rozpocznie się o godz. 17.00, zaprezentowani zostaną finalistki i finalista pierwszej edycji konkursu oraz ogłoszony zostanie laureat bądź laureatka nagrody, otrzymując tym samym nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł, ufundowaną przez Fundację im. prof. Józefa Pietera. Wydarzenie zakończy się występem muzycznym duetu DUO SHUM: Lisy Strauss (wiolonczela) i Anastasii Rizikov (fortepian).

Finalistkami i finalistą Konkursu o Nagrodę im. prof. Józefa Pietera zostali:

• Edyta Duffek – nauczycielka języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej;
  • Ewa Wawoczny – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu;
  • Katarzyna Paliga – nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej;
  • Halina Pospieszałowska – nauczycielka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach;
  • Krzysztof Smyczek – nauczyciel w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju.

Nagroda im. prof. Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi.

Rejestracja uczestników gali

Wszystkich zainteresowanych udziałem w gali prosimy o potwierdzenie swojej obecności na adres: nagrodapietera@us.edu.pl.

Więcej o konkursie oraz finalistach można przeczytać na stronie: us.edu.pl/nagrodapietera.