II Festiwal Żywiołów

04.07.2022 - 13:04, aktualizacja 18.07.2022 - 10:52
Redakcja: wc-a
Tagi: popularyzacja nauki

W sobotę 23 lipca 2022 roku o godz. 15.00 w Pałacu w Rzuchowie odbędzie się druga edycja Festiwalu Żywiołów, współorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wydarzenie ma na celu popularyzację ekologii i kultury, łącząc ze sobą elementy sztuki i nauki.

W ramach festiwalu organizatorzy przygotowali dwie strefy: kultury i nauki. W pierwszej z nich będzie można obejrzeć m.in. wystawy prac fotograficznych i ceramiki. Uczestnicy będą mogli wziąć też udział w warsztatach plastycznych oraz przedstawieniu teatru lalek.

W strefie nauki przewidziano tematyczne warsztaty i prezentacje, w tym dotyczące dinozaurów, epoki lodowcowej oraz dziejów Ziemi. Uczestnicy będą również mogli zagrać w grę planszową o misjach kosmicznych – Solar System Voyager. Dr Andrzej Boczarowski z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ zaprezentuje w strefie widowisko multimedialne pt. „Spacerując po jajkach”.

Festiwal jest wydarzeniem o charakterze rodzinnym – udział w nim mogą wziąć osoby w każdym wieku.

Szczegółowe informacje znajdują się na wydarzeniu na Facebooku.

Festiwal Żywiołów w 2021 roku