III międzynarodowa konferencja pt. „Bioreaktory w walce o czyste powietrze”

26.07.2021 - 11:57, aktualizacja 26.07.2021 - 12:08
Redakcja: wcyg
Tagi: ekologia, konferencja

27 lipca 2021 roku na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się III międzynarodowa konferencja pt. „Bioreaktory w walce o czyste powietrze”, organizowana wspólnie przez Ekoinwentykę sp. z o.o. oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu pt. „Powiększenie skali (upscaling) i rozwój technologii do biooczyszczania powietrza z LZO i odorów w Baterii Kompaktowych Bioreaktorów Trójfazowych (KBT), w celu jej wdrożenia do nowych gałęzi przemysłu”.

W komitecie naukowym konferencji z ramienia UŚ zasiadła dr hab. Violetta Kozik, prof. UŚ z Instytutu Chemii na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie działająca instalacja KBT. Oprócz tego przewidziane jest wręczenie nagrody Zielonego Feniksa dla firmy Ekoinwentyka, która jest liderem wdrażania ekoenergetyki.

Konferencja odbędzie się w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12).

Harmonogram konferencji dostępny jest na stronie Ekoinwentyka.pl.