Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

III Seminarium z Pedagogiki Ekologicznej

03.07.2024 - 09:22, aktualizacja 03.07.2024 - 09:39
Redakcja: K.S

10 lipca 2024 roku w godz. 10.00–17.15 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, sala B0.21) odbędzie się III Seminarium z Pedagogiki Ekologicznej.

Tematem spotkania będzie „Making kin – transformująca edukacja jutra w nowych sojuszach, sieciach, splotach”.

Gościem wydarzenia będzie prof. Marek Oziewicz z Uniwersytetu w Minnesocie (USA). Profesor jest polskim anglistą i literaturoznawcą, doktorem nauk humanistycznych. Zajmuje się literaturą fantasy, głównie dla młodego czytelnika. Jedyny polski laureat Nagrody Mythopoeic.

Podczas spotkania gość wygłosi wykład w języku polskim pt. „Edukacja jutra a kompetencja klimatyczna: co nauczyciele mogą zrobić, aby przyspieszyć transformację w kierunku cywilizacji klimatycznej?”. Omówi m.in. trzy metody pracy z tekstami kultury: klik, mapy konceptualne oraz myślenie systemowe. W związku z częścią warsztatową, uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą jednej polskiej książki obrazkowej lub powieści (z zaznaczonym epizodem), którą uważają za pomocną w edukacji klimatycznej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz wymaga rejestracji poprzez wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć osobiście, istnieje możliwość uczestnictwa online poprzez platformę MS Teams.

Organizatorem wydarzenia jest Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego.

return to top