Inauguracja Centrum Aplikacji OXO i Polimerów

23.02.2016 - 17:43, aktualizacja 23.02.2016 - 17:43
Redakcja: admin

Działalność rozpoczyna Centrum Aplikacji OXO i Polimerów. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 24 lutego 2016 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Centrum ma być platformą wymiany wiedzy i doświadczeń między przemysłem a środowiskiem naukowym. List intencyjny w tej sprawie podpisany został 16 listopada 2015 roku przez przedstawicieli Grupy Azoty ZAK, firm Ergis i Silekol oraz instytucji naukowych – Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Opolskiej, Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych oraz Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej. Podczas inauguracyjnego spotkania, w którym ze strony Uniwersytetu Śląskiego udział weźmie JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, podpisana zostanie umowa o współpracy.

Spotkania z partnerami handlowymi odbywać się będą w kolejne dni. Od 25 do 26 lutego we Wrocławiu zaplanowano warsztaty w ramach Centrum Aplikacji OXO i Polimerów. W programie spotkania przewidziano między innymi prelekcję na temat Centrum jako nowej formy relacji naukowo-biznesowych oraz warsztaty tematyczne i indywidualne konsultacje techniczno-aplikacyjne z udziałem ekspertów.