Inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla zagranicznych studentów

10.02.2020 - 12:39, aktualizacja 11.02.2020 - 11:01
Redakcja: OO
Tagi: adaptation course, erasmus, kurs adaptacyjny

17 lutego 2020 roku o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpocznie się uroczysta inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla zagranicznych studentów przyjeżdżających na studia częściowe na naszą uczelnię. Podczas wydarzenia studenci będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jego wydziałów i poszczególnych jednostek oraz organizacji funkcjonujących przy uniwersytecie.

W inauguracji wezmą udział reprezentanci Wydziału Humanistycznego w Katowicach oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej: prof. dr hab. Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej wraz ze współpracownikami, przedstawiciele Erasmus Student Network – międzynarodowej organizacji studenckiej, Centrum Obsługi Studenta, Działu Współpracy z Zagranicą i działającego w jego ramach Biura Wymiany Międzynarodowej, a także reprezentanci AZS Uniwersytetu Śląskiego. W semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie gościć w ramach programów wymiany około 150 studentów z 28 krajów.