Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w Międzynarodowej Środowiskowej Szkole Doktorskiej

24.09.2021 - 15:15, aktualizacja 29.09.2021 - 10:42
Redakcja: MJ
Tagi: inauguracja

Inauguracja roku akademickiego w Międzynarodowej Środowiskowej Szkole Doktorskiej przy Centrum Studiów Polarnych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbędzie się 11 października 2021 roku o godz. 12.30 w Ośrodku Badawczo-Konferencyjnym Instytutu Matematycznego PAN przy ul. Parkowej 1 w Będlewie.

W programie wydarzenia:

• przemówienie inauguracyjne dziekana Międzynarodowej Środowiskowej Szkoły Doktorskiej przy Centrum Studiów Polarnych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach dr. hab. Mariusza Grabca, prof. UŚ,
  • przemówienie inauguracyjne prorektora ds. współpracy międzynarodowej i krajowej prof. dr. hab. Tomasza Pietrzykowskiego,
  • immatrykulacja studentów,
  • wykład inauguracyjny pt. „Sea ice dynamics in the climate system” wygłosi dr Carolin Mehlmann (Max-Planck-Institut für Meteorologie, Hamburg).

Osoby chętne do wzięcia udziału w uroczystości zapraszamy do kontaktu mailowego: polarknow@us.edu.pl.

W związku z koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa w inauguracji może uczestniczyć ograniczona liczba osób, stąd decyduje kolejność zgłoszeń. Do wybranych pracowników jednostek wspólnie prowadzących Międzynarodową Środowiskową Szkołę Doktorską zostaną wysłane zaproszenia wraz z wytycznymi dotyczącymi uczestnictwa w inauguracji stacjonarnej i prośbą potwierdzenia obecności. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, jesteśmy zobligowani przestrzegać aktualnych zasad i ograniczeń wynikającymi z trwającej pandemii COVID-19. Zgodnie z ustaleniami ogólnouniwersyteckimi inauguracje wydziałowe będą odbywały się jedynie stacjonarnie. Uroczystość nie będzie transmitowana online.