Italofonia 2018

07.03.2018 - 11:10, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

19 marca 2018 roku w godzinach od 10.00 do 12.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu odbędzie się kolejna edycja Italofonii – spotkania dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promującego język włoski, którego organizatorem jest Instytut Języków Romańskich i Translatoryki. W programie wydarzenia zaplanowano między innymi:

• warsztaty językoznawcze pt. „Pięta Achillesa w nauce języków obcych, czyli o idiomach włoskich opisujących części ciała” przygotowane przez dr Aleksandrę Paliczuk oraz dr Agnieszkę Pastuchę-Blin,
  • warsztaty kulturoznawcze pt. „Gestykulacja, czyli jak bez słów mówić po włosku”, które poprowadzi mgr Joanna Wrona,
  • konkurs językowy,
  • quiz podsumowujący.

Koordynatorami tegorocznej edycji Italofonii są dr Lucyna Marcol-Cacoń oraz mgr Ryszard Wylecioł.

Plakat promujący Italofonię 2018 ze zdjęciem poskręcanego makaronu spagethi i szczegółowym programem wydarzenia