„Komunikacja, interakcja i emocje w klasie językowej” – konferencja naukowa

17.01.2024 - 12:19, aktualizacja 23.02.2024 - 10:20
Redakcja: K.S

1 marca 2024 roku w siedzibie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbędzie się konferencja naukowa pt. „Komunikacja, interakcja i emocje w klasie językowej”.

Konferencja jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 w paśmie Miasto-Region-Akademia. Podczas spotkania poruszony zostanie temat komunikacji międzypokoleniowej i rosnącej roli sfery afektywnej w procesie glottodydaktycznym. Wspólna przestrzeń, którą tworzą uczniowie i nauczyciel, stanowi szczególne miejsce pozytywnego oddziaływania na ich dobrostan.

Wydarzenie będzie okazją do wspólnej refleksji nad podejmowaną tematyką, dzielenia się doświadczeniami i dobrą praktyką w projektowaniu zajęć językowych, podczas których panuje klimat sprzyjający autentycznej komunikacji, ujawnianiu się emocji i otwarciu na drugiego człowieka, zrozumienia, zaangażowania i ciekawości. Uczestnicy wspólnie zastanowią się nad szerszymi implikacjami poruszanych zagadnień dla zawodu nauczyciela języków obcych w tych trudnych czasach.

Po konferencji, o godz. 17.00 odbędzie się koncert otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na scenie zaprezentuje się zespół MANU stworzony przez studentki i studentów, który tworzy swoją autorską muzykę funkową, a także oryginalne aranżacje znanych utworów. Koncert będzie przeplatany refleksjami na temat treści przedstawionych na konferencji.

Organizatorem wydarzenia jest Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie SPNJO.

plakat promujący konferencję „Komunikacja, interakcja i emocje w klasie językowej”