Konferencja naukowa „Oriental Meetings in Sosnowiec 2024”

20.12.2023 - 09:45, aktualizacja 22.03.2024 - 15:31
Redakcja: K.S

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego organizuje konferencję naukową pt. „Oriental Meetings in Sosnowiec” (Sosnowieckie Spotkania Orientalistyczne), która odbędzie się 25 marca 2024 roku.

Konferencja jest wydarzeniem interdyscyplinarnym, promującym dialog międzykulturowy. Spotkanie jest skierowane do młodych adeptów nauki – także doktorantów i studentów – zajmujących się w swych badaniach językami, kulturami oraz społeczeństwami krajów orientalnych – szeroko pojętego Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu, a także Indii.

Konferencja będzie miała miejsce na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota Roweckiego 5) oraz online na platformie MS Teams.

Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny dostępny na stronie wydarzenia.

Komitet organizacyjny tworzą:

• Uniwersytet Śląski w Katowicach (Polska): dr hab. Agnieszka Solska, prof. UŚ, dr Katarzyna Bańka-Orłowska, mgr Joanna Ryszka, mgr Martyna Stanisz, mgr Dariusz Jakubowski;
  • Northeastern University (Chiny): prof. Boran Wang, prof. Gefei Dong, prof. Yang Li, prof. Lixin Gao, prof. Rui Guo.

Więcej informacji można znaleźć na stronie OMIS 2024.