Konferencja pt. „Wpływ COVID-19 na wymiar sprawiedliwości. Studium przypadku i sugerowane rozwiązania”

06.05.2022 - 12:21, aktualizacja 11.05.2022 - 09:38
Redakcja: OO

Celem konferencji jest praktyczne omówienie wpływu pandemii COVID-19 na wymiar sprawiedliwości. Konferencja organizowana jest po upływie ponad 2 lat od rozpoczęcia pandemii COVID-19 w Europie, a zatem będzie doskonałą okazją do przeanalizowania, jak zmieniały się regulacje w krajach Europy dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w czasach COVID-19. Konferencja będzie także okazją do zaprezentowania wyników szczegółowych badań prowadzonych przez funkcjonujący na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zespół projektowy realizujący grant NAWA dotyczący funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w czasach pandemii COVID-19. W ramach konferencji podjęty zostanie także temat wypracowania modelowego rozwiązania na walkę z pandemią, tak aby w ewentualnych kolejnych sytuacjach szczególnych mieć przygotowane do zastosowania rozwiązanie. Przeanalizowane zostanie także, czy rozwiązania, które wdrożone zostały w związku z pandemią COVID-19 w różnych krajach, będą miały charakter trwały i czy znajdą swoje miejsce w systemach prawnych tych krajów na dłużej.

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet Śląski w Katowicach i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Konferencja będzie miała formę hybrydową – częściowo będzie odbywała się zdalnie, a częściowo stacjonarnie (liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona). Pierwszego dnia uczestnicy spotkają się w Katowicach, natomiast drugiego dnia w Krakowie. Obowiązuje rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: conferencecovid.us.edu.pl.