Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich na UŚ

04.11.2022 - 12:03, aktualizacja 04.11.2022 - 16:02
Redakcja: wc-a
Tagi: współpraca

Od 3 do 5 listopada trwa posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP). Wydarzenie w 2022 roku organizuje Uniwersytet Śląski. Celem obrad jest zacieśnienie współpracy między uniwersytetami, aby mogły sprostać wyzwaniom współczesności i przyszłości.

Tematem spotkań przedstawicieli polskich uczelni jest m.in. podsumowanie ewaluacji jednostek badawczych oraz sytuacja finansowa uczelni. Obrady odbywają się na Wydziale Humanistycznym UŚ w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4). Z ramienia Uniwersytetu Śląskiego uczestniczy w nich rektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek, który pełni funkcję wiceprzewodniczącego KRUP.

Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich po raz pierwszy odbyło się w 1989 roku. Przedstawiciele polskich uczelni wspólnie opracowują i przedstawiają opinie oraz stanowiska w sprawach istotnych dla rozwoju polskiej nauki, szkolnictwa wyższego, kultury i oświaty.

Rektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek przemawia podczas konferencji

Wystąpienie rektora UŚ prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka | fot. Tomasz Grząślewicz

Uczestnicy konferencji

Uczestnicy posiedzenia konferencji | fot. Tomasz Grząślewicz