Konkurs Deep Tech CEE Challenge

11.09.2024 - 08:28, aktualizacja 11.09.2024 - 08:28
Redakcja: OO

Od 29 do 30 października 2024 roku w Warszawie (CIC, obok Dworca Centralnego) odbędzie się Deep Tech CEE Summit, czyli największe tego rodzaju wydarzenie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, które stanowi przestrzeń dla naukowców, inwestorów, firm i partnerów ekosystemowych do zaprezentowania unikalnych projektów, dzielenia się wiedzą, budowania synergii i ułatwiania inwestycji w deep tech.

W ramach wydarzenia odbędzie się konkurs Deep Tech CEE Challenge. W zeszłym roku Porozumienie Spółek Celowych wprowadziło i koordynowało kategorię „Deep Tech Applied Science”. Jest to kategoria dla naukowców rozwijających innowacje na poziomie TRL 2-4, tj. koncepcji lub wstępnego prototypu. Celem powstania tej kategorii było wciągnięcie w świat deep tech naukowców, bez oczekiwania na wejściu, że mają już startup i gotowe rynkowo, zarabiające rozwiązanie. W tym roku ta idea będzie kontynuowana, dlatego zachęcamy naukowców z Uniwersytetu Śląskiego do wzięcia udziału w konkursie.

Zgłoszenie się do konkursu jest bezpłatne i bardzo proste. Wystarczy wejść  na stronę deeptechsummit.eu/cee-challenge-2024/apply, wypełnić formularz i wysłać. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 września.

Zakwalifikowane zespoły będą miały okazję opowiedzieć o swojej innowacji inwestorom oraz wygrać bilet na Hello Tomorrow Global Summit 2025 w Paryżu (marzec 2025).

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

• żeby nauczyć się mówienia o swojej innowacji,
  • żeby spotkać ciekawych inwestorów,
  • żeby wymienić doświadczenia z innymi badaczami deep tech z Europy Środkowo-Wschodniej (nie tylko z Polski)

Spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego SPIN-US z pełnym zaangażowaniem pomoże w dopracowaniu opisów wklejanych do formularza. Zapraszamy do kontaktu mailowego: spin@us.edu.pl lub telefonicznego: 32 359 20 79.

Dodatkowo w zakładce Tickets znajduje się bilet dla naukowców za 100 EUR na Dzień 3 (nazywamy go na swój użytek „Impact Research Day”). Osoby, które nie zgłoszą się do konkursu albo nie zostaną zakwalifikowane, będą mogły wziąć udział w wydarzeniu. Naprawdę warto!

grafika promująca konkurs Deep Tech CEE Challenge