„Między dwoma światami” – filmowe spotkania z psychologią

17.05.2023 - 09:50, aktualizacja 17.05.2023 - 10:31
Redakcja: K.S

„Między dwoma światami” to tytuł kolejnego filmu prezentowanego w ramach cyklu „Filmowe spotkania z psychologią”.

We wtorek 23 maja o godz. 17.30 w kinie studyjnym Światowid (ul. 3 Maja, Katowice) będzie można zobaczyć film oparty na bestsellerowym reportażu Florence Aubenas.

Film przedstawia historię cenionej pisarki Marianne Winkler (Juliette Binoche), która planuje poświęcić swoją najnowszą książkę sytuacji społecznej na północy Francji – następstwu globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka.

Po emisji widzowie będą mogli wziąć udział w dyskusji, którą poprowadzi dr Jagoda Różycka, psycholog z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wydarzenie to jest realizowane w ramach 21. Międzynarodowego Kongresu Stowarzyszenia Psychologii Pracy i Organizacji. Kongres będzie się odbywał od 24 do 27 maja 2023 roku pod patronatem rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka.

Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie kina Światowid.