Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Nowoczesne technologie w nauczaniu i uczeniu się języka obcego…”

29.11.2021 - 15:54, aktualizacja 30.11.2021 - 09:41
Redakcja: RJ

Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje międzynarodową konferencję naukową pt. „Nowoczesne technologie w nauczaniu i uczeniu się języka obcego oraz w badaniach naukowych”, która odbywać się będzie od 19 do 21 maja 2022 roku w hotelu Meta w Szczyrku.

 

Tematyka konferencji

Tematem przewodnim zbliżającej się konferencji są nowoczesne technologie w nauczaniu, uczeniu się języka obcego oraz w badaniach naukowych.

Obecność nowoczesnych technologii nie jest nowym tematem, ponieważ zarówno kontekst dydaktyczny, jak i aspekty badawcze są od dziesięcioleci inspirowane ich rozwojem w edukacji językowej. Jednak główna idea przewodnia tematu konferencji wywodzi się z najnowszych doświadczeń związanych z funkcjonowaniem w bardzo odmiennym środowisku nauczania, uczenia się i prowadzenia badań online.

W związku z tym doroczna konferencja poświęcona zagadnieniu przyswajania języka obcego w okresie pandemii to dobre forum wymiany nowych pomysłów, które zrodziły się w tym trudnym okresie.

Osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego, który jest dostępny na stronie wydarzenia i przesłanie go na adres szczyrkconference2022@gmail.com do 31 stycznia 2022 roku.

return to top