O wyzwaniach związanych z przyjmowaniem cudzoziemców – rozmowa z prof. B. Mikołajczyk

02.03.2022 - 11:04, aktualizacja 03.03.2022 - 13:46
Redakcja: wcyg
Tagi: Ukraina, wojna

Nie możemy pozostać obojętni wobec wydarzeń, które zaprzątają nasze myśli od 24 lutego 2022 roku. Z tego powodu postanowiliśmy zmienić tematykę 17. spotkania z cyklu Sceny Premier Naukowych i w najbliższy czwartek zaproponować Państwu rozmowę z prof. dr hab. Barbarą Mikołajczyk, zastępcą dyrektora Instytutu Nauk Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, o wyzwaniach związanych z przyjmowaniem cudzoziemców.

Temat spotkania będzie niezwykle istotny zarówno ze względu na dramat rozgrywający się za naszą wschodnią granicą, jak i wyzwania, z jakimi nieuchronnie będziemy się musieli wkrótce mierzyć. Choć Polacy wydają się celująco zdawać egzamin z człowieczeństwa, przygotowując i angażując się w liczne akcje pomocowe dla osób, które musiały opuścić ogarniętą wojną Ukrainę, wszyscy przewidujemy, że prawdziwy sprawdzian jest być może dopiero przed nami. Nasi sąsiedzi zgłoszą się do nas po pomoc, a my powinniśmy udzielić im wsparcia i schronienia.

Najbliższe spotkanie z cyklu Sceny Premier Naukowych będzie okazją, by porozmawiać ze specjalistką o prawdopodobnych scenariuszach na najbliższą przyszłość, potencjalnych problemach oraz ich możliwych rozwiązaniach.

Zapraszamy przed ekrany komputerów i innych urządzeń mobilnych 3 marca 2022 roku o godzinie 18.00. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz uniwersyteckim kanale YouTube. Przypominamy, że nasi widzowie będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w rozmowie – zadawania pytań, dzielenia się obawami i wyrażania swoich opinii.

Rozmowę przeprowadzą, znani naszym widzom dziennikarze, Ewa Niewiadomska i Jarosław Juszkiewicz.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Przypominamy, że dotychczasowe spotkania dostępne są na kanale YouTube UŚ.

Grafika zapowiadająca kolejne spotkanie w ramach Sceny Premier Naukowych. Prezentacja gościa, z jego zdjęciem (wszystkie treści dostępne we wpisie).