Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

[ONLINE] I Wykład Mistrzów pt. „Zróbmy dobry klimat. Natura i klimat”

18.12.2020 - 13:42, aktualizacja 13.01.2021 - 12:45
Redakcja: OO

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Katedra slovanských jazykov Filozofickej fakulty Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy organizują I edycję Wykładów Mistrzów pt. „Zróbmy dobry klimat. Nauka i klimat” w ramach projektu „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki – rekomendacje”. Konferencję otworzy rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Wydarzenie odbędzie się online na platformie MS Teams.

To pierwsze spotkanie otwarte w ramach projektu, którego celem jest zapoznanie z problematyką zmian klimatycznych oraz koniecznością przeformułowania zadań współczesnej humanistyki w krajach V4 i na świecie. Program obejmuje cykl mistrzowskich wykładów, które wygłoszą wybitni specjaliści z zakresu ekologii, humanistyki środowiskowej oraz edukacji dla klimatu:

  • prof. dr hab. Ewa Bińczyk (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu),
  • prof. dr hab. Małgorzata Kita (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
  • dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot),
  • oraz prof. dr hab. Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Spotkanie poprowadzi dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek, prof. UŚ.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja – do końca grudnia należy napisać na adres: rejestracjaV4@us.edu.pl, podać swoje imię i nazwisko oraz przynależność do jednej z grup: student, uczeń, doktorant, nauczyciel akademicki, nauczyciel. Każdy zgłaszający się otrzyma link do spotkania. Osoby zainteresowane dostaną zaświadczenie potwierdzające udział w I edycji wykładów mistrzowskich.

return to top