[ONLINE] Inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla zagranicznych studentów

12.02.2021 - 16:26, aktualizacja 12.02.2021 - 16:26
Redakcja: OO
Tagi: erasmus, intensywny kurs adaptacyjny

Uroczysta inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla zagranicznych studentów przyjeżdżających na studia częściowe na Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpocznie się 15 lutego 2021 roku o godz. 12.00. W tym semestrze odbędzie się w formie online.

Podczas spotkania studenci będą mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jego wydziałów i poszczególnych jednostek oraz organizacji działających na uczelni. W inauguracji wezmą udział reprezentanci Wydziału Humanistycznego oraz Szkoły Języka i Kultury Polskiej: prof. dr hab. Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej i pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych wraz ze współpracownikami, reprezentanci Erasmus Student Network – międzynarodowej organizacji studenckiej, a także pracownicy Działu Współpracy z Zagranicą i działającego w jego ramach Biura Wymiany Międzynarodowej.

W semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie gościć w ramach programów wymiany około 110 studentów z 17 krajów.