[ONLINE] Seminarium pt. „Aktywność obywatelska w (post)pandemicznym świecie”

26.01.2022 - 11:00, aktualizacja 26.01.2022 - 15:22
Redakcja: RJ

Uniwersyteckie Centrum Kreatywnego Obywatelstwa zaprasza na cykl seminariów tematycznych pt. „Forum kreatywności obywatelskiej”.

Pierwsze seminarium tematyczne pt. „Aktywność obywatelska w (post)pandemicznym świecie” odbędzie się zdalnie 8 lutego 2022 roku o godzinie 10.00 na platformie Zoom.

Podczas seminarium koncepcję zachowań obywatelskich omówi dr Ryszard Klamut z Politechniki Rzeszowskiej, a dr Marcin Moroń z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przedstawi wyniki badań Uniwersyteckiego Centrum Kreatywnego Obywatelstwa na temat zachowań obywatelskich młodzieży województwa śląskiego w czasie COVID-19. Odbędzie się również debata o edukacji dla wartości w dobie pandemii, w której udział wezmą przedstawiciele środowisk edukacyjnych i naukowych.

Wydarzenie jest skierowane do społeczności uczniów i studentów, instytucji edukacyjnych i samorządowych, naukowców i wszystkich zainteresowanych rozwojem postaw obywatelskich.

Uczestnicy spotkania otrzymają certyfikaty oraz zostaną zaproszeni do udziału w społecznym organie doradczym Centrum.

Rejestracja na seminarium odbywa się za pomocą formularza i trwa do 2 lutego 2022 roku.