[ONLINE] Spotkanie z Davidem Baxterem nt. partnerstwa prywatno-publicznego

13.01.2021 - 15:28, aktualizacja 13.01.2021 - 15:28
Redakcja: OO

18 stycznia 2021 roku o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z Davidem Baxterem – międzynarodowym autorytetem, specjalistą w obszarze partnerstwa prywatno-publicznego (PPP), którą poprowadzi dr hab. Michał Kania, prof. UŚ z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Rozmowa będzie dotyczyła wyzwań i możliwości, jakie w 2021 roku stoją przed PPP, wykorzystania PPP w USA przez administrację prezydenta Joe Bidena, roli PPP w promocji rozwiązań opartych o czwartą rewolucję przemysłowoą, promocji zrównoważonych projektów PPP, idei PPP Put People First oraz wniosków, jakie płyną z pandemii COVID-19 dla konstruowania umów w sprawach PPP.

David Baxter – Senior adviser w International Sustainable and Resilance Center, Member of Steering Committee w World Association of PPP Units & Professionals WAPPP, międzynarodowy ekspert, niezależny konsultant doradzający rządom, władzom lokalnym oraz innym podmiotom odpowiedzialnym za rozwój PPP, w tym m.in. Bankowi Światowemu, USAID, IADB. Autor licznych publikacji na temat partnerstwa prywatno-publicznego.