[ONLINE] Webinarium ŚFN: „Chiny – kolos na terakotowych nogach czy mocarstwo?”

02.06.2020 - 10:58, aktualizacja 02.06.2020 - 10:58
Redakcja: MJ
Tagi: ŚFN, webinarium

Politolog dr Tomasz Okraska z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach poprowadzi webinarium pt. „Chiny – kolos na terakotowych nogach czy mocarstwo?”.

Link do spotkania pojawi się na Facebooku tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.

Chiny dziś, bardziej niż kiedykolwiek, pretendują do bycia światowym liderem. Ich ambicje mają oparcie w imponującym potencjale w wielu sferach oraz przemyślanej strategii pozwalającej go wykorzystywać. Zarazem Państwo Środka mierzy się z wyzwaniami nie tylko w postaci nieprzyjaznej mu polityki innych krajów (zwłaszcza USA), ale i ogromnej skali problemów wewnętrznych, z których wiele obnażyła pandemia. W którym kierunku pójdą zatem Chiny Xi Jinpinga w „ciekawych czasach”, jakich jesteśmy świadkami? Na to pytanie postara się odpowiedzieć dr Tomasz Okraska, który zajmuje się badaniem stosunków indyjsko-chińskich.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowiska pokazowe, 165 wykładów i 133 warsztatów, ponad 152 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców i 330 prelegentów. 4. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 50 tysięcy uczestników, a 38 300 odbiorców oglądało transmisje online. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 150 tysięcy osób.