[ONLINE] Webinarium ŚFN: „Tajniki mobilnej fotografii”

23.06.2020 - 09:54, aktualizacja 23.06.2020 - 09:55
Redakcja: MJ
Tagi: fotografia, ŚFN, webinarium

Najbliższe spotkanie z cyklu webinariów organizowanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE będzie miało nieco inny, praktyczny charakter. Aleksander Małachowski (Hashtagalek), jeden z gości specjalnych czwartej edycji ŚFN, przybliży uczestnikom sztukę fotografii.

Spotkanie online pt. „Tajniki mobilnej fotografii” będzie okazją do poszerzenia wiedzy na temat podstawowych technik fotograficznych, osoby zainteresowane dowiedzą się, jak w łatwy sposób polepszyć zdjęcia, poznają sztuczki do urozmaicenia spojrzenia na świat. Gość webinarium opowie także o kilku aplikacjach do edycji zdjęć, które przetestował w ostatnich latach, a także o ostatnich projektach zrealizowanych wyłącznie przy pomocy telefonu.

Link do transmisji pojawi się tuż przed spotkaniem, czyli 24 czerwca o godz. 20.00 (na stronie wydarzenia oraz na profilu FB Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE: www.facebook.com/slaskifestiwalnauki.katowice).

Aleksander Małachowski (Hasthagalek) jest fotografem architektury. Jego pasja narodziła się z ciągłej chęci odkrywania nowych perspektyw oraz przywiązywania uwagi do detali. Poszukuje połączenia pomiędzy fotografią a otaczającym go, uporządkowanym światem. Obserwując rzeczywistość, koncentruje się na geometrii, symetrii oraz minimalizmie. Jego fotografie znalazły się na łamach takich czasopism jak „K MAG”, „Warsaw Insider”, „WhiteMAD”, „EyeEm” czy „Varsovie Magazine”. Na swoim koncie ma wystawę „ATYPICAL” współorganizowaną z Fundacją Artystycznej Podróży ERGO Hestii, która ukazywała jego nietypowe spojrzenie na jego rodzinną Warszawę i odbiła się szerokim echem w mediach. Jest honorowym członkiem jury międzynarodowego konkursu Discover Europe organizowanego przez Erasmus Student Network. Ambasador Polski w międzynarodowym projekcie „Project 195 by #theforgottensolution” organizowanym przez międzynarodową organizację pozarządową Nature4Climate na rzecz ochrony środowiska. W 2020 roku wydał swoją pierwszą książkę, ze sprzedaży której cały dochód przeznaczył na pomoc polskim szpitalom.