Podpisanie umowy z Ambasadą Francji oraz wręczenie prof. Krzysztofowi Jaroszowi Orderu Palm Akademickich

05.07.2021 - 15:41, aktualizacja 05.07.2021 - 15:41
Redakcja: MJ
Tagi: Ambasada Francji w Polsce, język francuski, współpraca

Wzmocnienie frankofonii na poziomie uniwersyteckim jest głównym celem współpracy pomiędzy Ambasadą Francji w Polsce i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. We wtorek 6 lipca 2021 roku w rektoracie UŚ odbędzie się spotkanie, podczas którego zostanie podpisana przez przedstawicieli naszej uczelni umowa o współpracy z Ambasadą Francji. Będzie to również okazja do wręczenia prof. Krzysztofowi Jaroszowi z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego Orderu Palm Akademickich – francuskiego odznaczenia cywilnego nadawanego naukowcom oraz postaciom świata kultury i szkolnictwa. Szczegółowe informacje na temat przyznanego wyróżnienia – „Prof. Krzysztof Jarosz wyróżniony Orderem Palm Akademickich”.

W uroczystości udział wezmą: rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, dziekan Wydziału Humanistycznego prof. dr hab. Adam Dziadek, prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, a także Christophe Paoli – attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej, Joanna Jachimczuk-Lora – zastępca attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej oraz zaproszeni goście.

W ramach realizacji postanowień porozumienia na Wydziale Humanistycznym UŚ w Sosnowcu utworzone zostanie stanowisko lektora języka francuskiego, przy wsparciu Agencji Uniwersyteckiej ds. Frankofonii (AUF). Współpraca obejmować będzie również wsparcie ścieżki edukacji z językiem francuskim w całym cyklu szkolnym poprzez włączanie do projektu szkół podstawowych i średnich z województwa śląskiego.