Sosnowieckie Forum Nauczycieli Geografii i Przyrody

21.03.2024 - 13:59, aktualizacja 21.03.2024 - 14:13
Redakcja: K.S

Polskie Towarzystwo Geograficzne – Oddział Katowicki oraz Komisja Edukacji Geograficznej Polskiego Towarzystwa Geograficznego organizują doroczne Sosnowieckie Forum Nauczycieli Geografii i Przyrody pt. „Nauczanie przez naukowe dociekanie w edukacji geograficznej”, które odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku w godz. 10.30–14.00 w sali im. E. Romera (nr 123) na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60).

Podczas spotkania wykłady wygłoszą:

• dr hab. Adam Hibszer, prof. UŚ – „Działania Komisji Edukacji Geograficznej PTG w związku z pracami MEN nad zmianami podstaw programowych geografii”,
  • dr Jakub Sypniewski (UAM w Poznaniu) – „Czuwając nad duchem badawczości – nauczanie przez naukowe dociekanie (IBSE) na lekcjach geografii. Wykład o doświadczeniach, eksperymentach, przykładach dobrych praktyk oraz miejscu, gdzie szukać inspiracji i materiałów”.

Dla uczestników zostaną również przeprowadzone warsztaty nt. „Z jakich skał najlepiej wykonać rzeźby w przyszkolnym ogrodzie? Czyli badamy, które skały by z wodą wygrały”.

Wydarzenie jest dedykowane nauczycielom geografii i przyrody.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wymagane jest wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego.