Spotkanie dla kandydatów na studia z Ukrainy

09.06.2022 - 11:32, aktualizacja 14.06.2022 - 12:28
Redakcja: OO

Jesteś zainteresowana/zainteresowany nauką w Polsce? Właśnie kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się, co dalej? Planujesz studiować na Śląsku? Masz zamiar rozwijać swoje pasje, poszerzać wiedzę i spotykać pasjonujących ludzi? Chcesz być częścią społeczności otwartej i zaangażowanej, która bierze udział w zmianach społecznych? Jeśli tak, to Uniwersytet Śląski jest dla Ciebie!

Zapraszamy na spotkanie dla wszystkich kandydatów na studia z Ukrainy i nie tylko. Podczas spotkania będzie można zapytać o zasady rekrutacji oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat uczelni.

Zapraszamy 15 czerwca 2022 roku do rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 12. Spotkanie odbędzie się w auli K. Lepszego (I piętro). Można także wziąć w nim udział online. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube.

Plan spotkania:

• 11.30–11.45 – powitanie prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyny Tryndy, prof. UŚ
  • 11.45–12.30 – prezentacja o uczelni w języku ukraińskim – Biuro Rekrutacji Cudzoziemców
  • 12.30–13.00 – prezentacja przewodniczącego Samorządu Studenckiego Tomasza Janochy dotycząca działalności studenckiej
  • 13.00–13.30 – wystąpienia Aleksandry Swobody i Agnieszki Gozdek z międzynarodowych studiów polskich oraz dr Ewy Kapeli na temat organizacji studiów i nowości w ofercie edukacyjnej
  • 13.30–14.15 – wykład „Empatia nas męczy – o psychologicznych aspektach altruizmu” – dr hab. Patrycja Szostok-Nowacka, prof. UŚ.

Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.