Spotkanie z Ministrem Nauki Dariuszem Wieczorkiem

15.03.2024 - 12:59, aktualizacja 25.03.2024 - 09:06
Redakcja: OO

W środę 27 marca 2024 r. Uniwersytet Śląski odwiedzi Minister Nauki Dariusz Wieczorek.

Zapraszamy na spotkanie środowiska studenckiego i doktoranckiego uczelni województwa śląskiego z Ministrem Nauki Dariuszem Wieczorkiem. Spotkanie odbędzie się w Klubie Rawa o godz. 10.00 (poddasze budynku spinPLACE, Katowice, ul. Bankowa 5). Do udziału zaproszone są wszystkie osoby chętne do dyskusji o możliwych zmianach w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce na podstawie obecnego doświadczenia studiowania w naszym województwie. Ze względów organizacyjnych osoby które chcą wziąć udział w spotkaniu, prosimy o rejestrację przez wypełnienie formularza do 25 marca 2024 r.

Bezpośrednie spotkanie z Ministrem Nauki to dobry moment, by przedstawić opinie i postulaty odnoszące się do warunków studiowania, które powinny zostać wysłuchane i rozwiązane przy wspólnym zaangażowaniu uniwersytetów i Ministerstwa. Są wśród nich prawdopodobnie regulacje dotyczące pomocy materialnej i formalnych spraw kształcenia, a także problemy wynikające z rosnących kosztów mieszkania, transportu i podstawowych usług.

Uprzejmie dziękujemy za nadesłane dotychczas postulaty i zachęcamy do dalszego ich zgłaszania na adres e-mail: glos.studencki@us.edu.pl. Postulaty zgłoszone do 22 marca 2024 r. zostaną przedstawione Ministrowi 27 marca 2024 r. przez przedstawicieli samorządów studenckich i doktoranckich uczelni naszego województwa.

Do tej pory ze środowiska studenckiego i doktoranckiego Uniwersytetu Śląskiego napłynęło blisko 40 postulatów, które zostały wstępnie omówione podczas spotkania z JM Rektorem UŚ 27 lutego 2024 r. Część z nich odnosiła się do spraw, które dotyczą funkcjonowania uniwersytetu, a pozostałe zostaną zgłoszone jako propozycje rozwiązań systemowych do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Listę postulatów wraz z określeniem wstępnych rozwiązań możliwych do wdrożenia w Uniwersytecie Śląskim opublikujemy w najbliższych dniach.