Sukcesy studentów Uniwersytetu Śląskiego w ergometrze wioślarskim

15.12.2016 - 16:49, aktualizacja 15.12.2016 - 16:49
Redakcja: admin

W sobotę 10 grudnia 2016 roku w hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego odbyła się I runda Akademickich Mistrzostw Śląska w ergometrze wioślarskim zorganizowana przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademicki Związek Sportowy. W zawodach udział wzięło piętnaścioro zawodników reprezentujących Uniwersytet Śląski.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet w kategorii lekkiej pierwsze miejsce zajęła Karolina Mrowca, studentka Wydziału Prawa i Administracji, na drugim miejscu uplasowała się Anna Zając, studentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Karolina Zabielska z Wydziału Prawa i Administracji zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet w kategorii normalnej.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn w kategorii normalnej trzecią pozycję wśród reprezentantów Uniwersytetu Śląskiego zajął Jakub Krzywoń z Wydziału Prawa i Administracji.

Kamil Bednorz, student Wydziału Prawa i Administracji, wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn w kategorii lekkiej. Na trzeciej pozycji w tej kategorii uplasował się Krzysztof Matyszczak z Wydziału Nauk Społecznych.

W klasyfikacji drużynowej kobiet zawodniczki Uniwersytetu Śląskiego zdobyły pierwsze miejsce, natomiast w klasyfikacji drużynowej mężczyzn reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego zajęli drugą pozycję.

II runda zawodów odbędzie się w marcu 2017 roku.

Trenerem sekcji ergometru wioślarskiego jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.