Szybkie Powtórki Maturalne 2022

20.10.2022 - 10:36, aktualizacja 20.10.2022 - 10:40
Redakcja: OO

Zmiany w formie przyszłorocznego arkusza maturalnego już teraz mogą spędzać sen z powiek uczennicom i uczniom, planującym podejść do egzaminu w maju 2023 roku. Zagubienie i niepewność nie ułatwiają nauki. Jak co roku jednak wykładowczynie i wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów przychodzą z pomocą i zapraszają na kilkudniowy cykl wykładów przygotowujących do matury.

– W tym roku stawiamy na omówienie nowej formuły egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów. Podczas wykładów przybliżymy najważniejsze zmiany, dotyczące zakresu tematycznego i formy egzaminu, damy kilka wskazówek warsztatowych oraz wskażemy najważniejsze obszary tematyczne. Spotkania będą też okazją do zadawania wykładowcom pytań i rozwiania ewentualnych wątpliwości – mówi koordynatorka UŚ Maturzystów Ewa M. Walewska.

Cykl wykładów w ramach Szybkich Powtórek Maturalnych odbywać się będzie od 25 do 28 października 2022 roku. W programie wydarzenia zaplanowano następujące spotkania:

• 25 października (wtorek), godz. 17.00 – „Niestraszne zmiany, czyli jak się nie dać nowej maturze z matematyki” (prowadząca: dr Sylwia Kania);
  • 26 października (środa), godz. 18.00 – „Motywy i symbole w sztuce na maturze z języka polskiego” (prowadząca: dr Agata Stronciwilk);
  • 27 października (czwartek), godz. 18.00 – „Matura z biologii 2023 od kuchni, czyli o czym powinien wiedzieć każdy maturzysta” (prowadzący: dr Łukasz Chajec);
  • 28 października (piątek), godz. 18.00 – „Oswajanie nowego. Zmiany na maturze z języka polskiego 2023” (prowadząca: dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek, prof UŚ).

Pierwszy wykład z cyklu odbędzie się stacjonarnie w salach Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4). Pozostałe wykłady zaplanowane są online – na platformie wideokonferencyjnej Zoom. Liczba miejsc na wszystkie spotkania jest ograniczona.

Udział w pierwszym spotkaniu jest bezpłatny. Koszt uczestnictwa w każdym z pozostałych wykładów to 30 zł (lub 25 zł przy wykupieniu pakietu dwóch spotkań i 23 zł przy pakiecie trzech spotkań).

Szczegółowe informacje, w tym dotyczące zapisów, znajdują się na stronie UŚ Maturzystów, a także na Facebooku. W razie pytań można pisać na adres e-mail: maturzysta@us.edu.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski Maturzystów, działający w Uniwersytecie Otwartym UŚ, od lat zajmujący się organizacją kursów przygotowujących uczniów do majowych egzaminów. Już w listopadzie ruszy kolejna edycja 6-miesięcznych Intensywnych Kursów Maturalnych prowadzonych przez wykładowczynie i wykładowców UŚ. W ofercie znajdą się kursy maturalne z: języka polskiego (poziom podstawowy lub rozszerzony), matematyki (poziom podstawowy lub rozszerzony), biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz motywów i symboli w sztuce na maturze z języka polskiego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie UŚ Maturzystów.

uśmiechnięta dziewczyna, logo UŚ, napis: Szybkie Powtórki Maturalne, 25–28 października