Tydzień adaptacyjny dla studentów zagranicznych

08.02.2019 - 16:50, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

W semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytet Śląski w ramach studiów częściowych oraz praktyk będzie gościć około 130 studentów z 26 krajów. Z myślą o nich organizowany jest tydzień adaptacyjny, podczas którego zapoznają się z funkcjonowaniem uczelni, jej wydziałów i poszczególnych jednostek, a także organizacji studenckich. W ramach kursu zaplanowane zostały również intensywne lekcje języka polskiego oraz wykłady na tematy związane z polską kulturą, nauką i sztuką.

Inauguracja tygodnia adaptacyjnego odbędzie się 11 lutego 2019 roku o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie uczelni. W spotkaniu udział wezmą: prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, pełnomocnik rektora ds. studentów zagranicznych i dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej prof. dr hab. Jolanta Tambor, prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Jolanta Latkowska, a także przedstawiciele: Wydziału Filologicznego, Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Działu Współpracy z Zagranicą, Centrum Obsługi Studenta oraz reprezentanci Erasmus Student Network.

Wydarzenie, które organizuje Biuro Programu Erasmus+ we współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej, ma przybliżyć studentom praktyczne aspekty życia i studiowania w Polsce. W ramach międzynarodowej wymiany akademickiej na Uniwersytecie Śląskim przebywać będą studenci z: Armenii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chin, Francji, Grecji, Hiszpanii, Indonezji, Kanady, Kazachstanu, Kirgistanu, Korei Południowej, Łotwy, Maroka, Meksyku, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. W programie kursu przewidziany jest wyjazd do Krakowa.

Zdjęcie grupowe studentów zagranicznych

Studenci przebywający na Uniwersytecie Śląskim
w ramach międzynarodowej wymiany akademickiej
fot. Sekcja Prasowa UŚ