Uczelniany etap XXII Konkursu Wiedzy Technicznej

21.03.2018 - 11:56, aktualizacja 21.03.2018 - 11:56
Redakcja: admin

21 marca 2018 r. o godz. 9.30 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ w Sosnowcu rozpoczął się uczelniany etap XXII Konkursu Wiedzy Technicznej, w którym udział wzięło 58 uczniów z 16 szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego, 2 szkół z województwa podkarpackiego (z Dębicy) oraz uczniowie z I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego z Olkusza. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu został również zaproszony zwycięzca III Będzińsko-Dąbrowskiego Konkursu Wiedzy Technicznej „Kontech” Krzysztof Gorgoń z Gimnazjum nr 3 w Dąbrowie Górniczej.

Celem konkursu, która cyklicznie odbywa się od 1997 roku, jest promowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych szeroko rozumianej techniki i zachęcanie młodzieży do podejmowania studiów na kierunkach technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem bogatej oferty edukacyjnej Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ. Pomysłodawcą konkursu był prof. dr hab. Jan Ilczuk.

Konkurs tradycyjnie podzielony jest na dwa etapy. Etap pierwszy, który odbył się na terenie szkół, miał za zadanie wyłonienie 3-osobowej reprezentacji danej placówki. To właśnie ci uczniowie przystąpili 21 marca do rozwiązywania zadań konkursowych, których autorami są pracownicy Instytutu Technologii i Mechatroniki oraz nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych współpracujący z Wydziałem Informatyki i Nauki o Materiałach.

Współorganizatorem XXII Konkursu Wiedzy Technicznej, który wpisuje się w program obchodów 50-lecia istnienia Uniwersytetu Śląskiego, jest Agencja Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu.