Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

31.07.2018 - 11:13, aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

We wrześniu rozpoczną się spotkania popularyzujące naukę w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego – cyklu wykładów i ćwiczeń adresowanych do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia zorganizowane zostaną w czterech cyklach dotyczących: „Osobliwości Świata Fizyki”, „Biorobotyki”, szeroko rozumianych „Spotkań z nauką” oraz „Niesamowitej historii ludzkości”. Wykłady oraz warsztaty poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego reprezentujący: Uniwersytet Śląski Dzieci, Unibota, Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ. Spotkania odbywać się będą na terenie uczelnianego kampusu – pierwsze z nich zaplanowano na 10 września 2018 roku.

Wydarzenie organizowane jest przez CKU UŚ. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.

Plakat reklamujący Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe