Warsztaty pt. „Cyfrowa translatoryka. Nowoczesne metody w tłumaczeniu ustnym i maszynowym”

09.10.2023 - 09:55, aktualizacja 09.10.2023 - 09:55
Redakcja: OO

Koło Naukowe Doktorantów Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego organizuje warsztaty pt. „Cyfrowa translatoryka. Nowoczesne metody w tłumaczeniu ustnym i maszynowym”.

Szkolenie skierowane jest do studentów(-ek), doktorantów(-ek) oraz pracowników(-czek) kierunków neofilologicznych. Będzie to okazja do podniesienia swoich kompetencji oraz zapoznania się z najnowocześniejszymi metodami i technikami tłumaczeniowymi. Osoby uczestniczące w spotkaniu poznają innowacyjne narzędzia VIP, gApp oraz Paidiom, które opracowała grupa LEXYTRAD.

Warsztaty poprowadzi dr Carlos Manuel Hidalgo Ternero (Uniwersytet w Maladze) – jeden z członków zespołu LEXYTRAD, ekspert w zakresie wstępnego przetwarzania wielowyrazowych jednostek leksykalnych dla neuronowego tłumaczenia maszynowego.

Spotkanie odbędzie się 16–18 października 2023 roku na Wydziale Humanistycznym w Sosnowcu przy ul. Grota-Roweckiego 5.

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane na oficjalnym Facebooku Instytutu Językoznawstwa.