Webinarium pt. „Wielokulturowość i międzykulturowość w praktyce szkolnej”

19.02.2024 - 16:02, aktualizacja 19.02.2024 - 16:02
Redakcja: OO

W ramach współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli 29 lutego 2024 roku o godz. 17.00 odbędzie się bezpłatne webinarium „Wielokulturowość i międzykulturowość w praktyce szkolnej”.

Prelegentami będą dr Agnieszka Tambor i dr Rafał Cekiera z Uniwersytetu Śląskiego oraz Barbara Wrona z Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TRITIA i Agnieszka Czernek-Krywult z Bielsko-Bialskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie publikacja pt. „Poznajmy się”, zawierająca zestaw konkretnych scenariuszy lekcji, mających uwrażliwiać polskich i czeskich uczniów na kwestie różnic kulturowych. Publikacja liczy 240 stron, ukazała się w trzech wersjach językowych: polskiej, czeskiej i ukraińskiej. Wydawcą książki jest Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA i można ją pobrać za darmo.

Książka jest pokłosiem projektu „Poznajmy się bliżej! Wzmacnianie kompetencji językowych i kulturowych mieszkańców Polski, Czech i Ukrainy”, powstałego  w odpowiedzi na sytuację, w której znalazła się polska i czeska oświata po 24 lutym 2022 roku. Celem była jak najlepsza integracja uczniów ukraińskich z ich rówieśnikami z Polski i Republiki Czeskiej.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: Bielsko-Bialskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.