„Wszystkie odcienie spektrum – neuroróżnorodni, czyli jacy?” – wydarzenie realizowane w ramach EMNK 2024

24.04.2024 - 12:12, aktualizacja 24.04.2024 - 14:01
Redakcja: K.S

4 czerwca 2024 roku w Teatrze Korez (plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice) o godz. 10.00 odbędzie się wykład pt. „Wszystkie odcienie spektrum – neuroróżnorodni, czyli jacy?”, który wygłosi dr Anna Pyszkowska z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Badaczka opowie, czym charakteryzuje się spektrum autyzmu, ADHD i dysleksja, jak wygląda ich diagnoza, jakie wynikają z nich mocne strony i potencjalne trudności, a także dlaczego nie są to typowe zaburzenia, tylko formy ludzkiej różnorodności.

Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Partnerami wydarzenia są: Teatr Korez oraz Europe Direct Śląskie.